To był piękny dzień. 21 kwietnia 2018 r. słońce na Mierzei Wiślanej świeciło dla uczestników i organizatorów festynu przyrodniczo rekreacyjnego „Mierzeja po całości”

Tym razem w biegu wzięło udział niemal dwa razy więcej uczestników niż rok temu. Na przemierzenie Mierzei Wiślanej zdecydowało się niemal 100 osób z różnych miejsc w Polsce. Uczestnicy przyjechali z 35 miejscowości tj. z :  Mikoszewa, Elbląga, Jantaru, Żukowa, Sztutowa, Gdańska, Rumii, Junoszyna, Zielonki, Nowego Dworu Gdańskiego, Piły, Warszawy, Gdyni, Koszalina, Toszka, Jeziorki, Międzybrodzia Podlaskiego, Myszkowa, Lęborka, Dęblina, Poznania, Chwaszczyna, Olsztyna, Braniewa, Malborka, Stegny, Düsseldorfu, Strzebini, Tarnowa, Starego Miasta, Gronowa Górnego, Fromborka, Kątów Rybackich, Sztumu, Dąbrowy Górniczej.

Najstarszym uczestnikiem wydarzenia był 69 letni mężczyzna a najmłodszym 11- letni Janek.

W Wydarzeniu wzięło udział ok 20 biegaczy oraz 80 osób z kijkami Nordic Walking.

Staraliśmy się na sportowo zachęcić nie tylko do rekreacji ale również do zapoznania się z urokami Mierzei Wiślanej. Dziękujemy wszystkim za super atmosferę, którą razem mogliśmy tworzyć, za wszystkie dobre i wspierające słowa, gesty i uściski.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom –  całej drużynie organizacyjnej – Jolancie Kwiatkowskiej, Gabrieli Danelskiej, Januszowi Czerwińskiemu, Iwonie Mickiewicz, Brygidzie Drągowskiej i Jankowi Wilkanowskiemu za współpracę.

Wielkie brawa i podziękowania dla wolontariuszy, którzy przygotowali bazy startowe i postojowe na całej Mierzei Wiślanej tj. Stowarzyszenie Miłośników Krynicy Morskiej, Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy Sztutowo, Świetlicy Środowiskowej w Sztutowie, Niezawodnemu Jurkowi H, Drużynie Harcerzy ze Stegny, Sołtysowi i Stowarzyszeniu Rozwoju Miejscowości Jantar oraz Sołectwu Mikoszewo i OSP Mikoszewo.

Dziękujemy za piękne relacje filmowe Panu  Marcin Wolski i Maciejowi Sokołowskiemu.

Dziękujemy naszym sponsorom:

 1. Gmina Miasta Krynica Morska,
 2. Gmina Sztutowo,
 3. Gmina Stegna,
 4. Bank Spółdzielczego w Stegnie,
 5. Firma Alfa (mierzeja.pl ) Pan Adrian Bogusłowicz,
 6. Spółdzielnia Mleczarska Maluta,
 7. Lokalna Organizacjia Turystyczna Gminy Sztutowo,
 8. Firma Dan-Bud z Junoszyna,
 9. Jan Wilkanowski,
 10. Jolanta Kwiatkowska,
 11. Restauracja Keja- Państwo M. S. Kordeccy,
 12. Piekarnia Bagietka z Drewnicy,
 13. Sklep Groszek ze Stegny,
 14. Sklep Lewiatan z Jantaru,
 15. Sklep Filip ze Stegny,
 16. Pensjonat Ewak z Mikoszewa.

Dziękujemy naszym partnerom:

 1. Urzędowi Morskiemu w Gdyni,
 2. Zespołowi Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana,
 3. Wolontariuszom Błękitnego Patrolu WWF,
 4. Sołectwu i Mieszkańcom Mikoszewa,
 5. OSP Mikoszewo,
 6. Stegnieńskiej Drużynie Harcerskiej Sztorm,
 7. Sołtysowi Jantaru oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Miejscowości Jantar,
 8. Jackowi Bastian z „Ulktakrew.”

Dziękujemy za wszystkie pozytywne komentarze które otrzymujemy. Oto kilka z nich😊

 1. OD RATOWNIKÓW Cieszę się ze stanęliśmy na wysokości zadania. Było to dla nas niesamowite przeżycie i ogromna radość ponieważ same warunki pracy były wyjątkowe. Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć jeden cytat który gdzieś tam zawsze mi towarzyszy. „Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu” pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuje za zaufanie w imieniu swoim jak i całego zespołu.
 2. Tomek Chudewniak – Super przygoda mnie spotkała, będzie co wspominać przez długie lata. Gratuluje organizacji. Do zobaczenia za rok.
 3. Sylwia Reseman- Bardzo dziękuję i jestem mega wdzięczna że miałam przyjemność uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie, to zaszczyt poznać ludzi pełnych energii i pasji, którzy robią tak dużo dla innych. Do zobaczenia na szlakach. Pozdrawiam.
 4. Impreza suuuper, trasa wymagająca ale cudowna 🙂 Przepiękne widoki , wspaniała organizacja moim zdaniem 🙂 Serdeczne podziękowania za wszytko 🙂 Ja wrócę na pewno 🙂 tak więc miejsce na liście dla mnie musi być !!!! 🙂 Tym razem pójdę całe 50km.
 5. Magdalena i Andrzej Karczewscy- Witam, było nam bardzo miło uczestniczyć w biegu i mimo iż nie startowaliśmy w Piaskach tylko w Sztutowie to i tak czujemy się zwycięzcami. Pokonaliśmy piach, wiatr i własne słabości. Gratulujemy organizatorom bo to było nie lada przedsięwzięcie i naprawdę się udało. Impreza na bardzo wysokim poziomie a uczestniczyliśmy już w kilku podobnych i mamy z czym porównać. Cudowna atmosfera, cudowni ludzie i przepyszny poczęstunek na pokrzepienie po dotarciu na metę. Jesteśmy dumni i będziemy chwalić się wszędzie że braliśmy udział w tym biegu. Mamy nadzieję że za rok wystartujemy ponownie. Pozdrawiamy
 6. Wojciech Chudewniak – wielkie podziękowania z wspaniałą organizację wczorajszej imprezy. Naprawdę Jesteście niesamowici !!!! Wielki szacunek !! Serdecznie Pozdrawiamy .

 

Foto: Jolanta Kwiatkowska, Janek Wilkanowski, Jacek Bastian, Mateusz Kwiatkowski, Brygida Drągowska, Gabriela Danelska, Kamila Ziętek.